Optika Anagnostis ptolemaida Reggia Ptolemida Pizzaria iek voltetors butterflys ptolemaida

Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ 68-22

2λ ανάγνωσης
Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ 68-22

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ” OI ΣΙΘΩΝΕΣ”
68-22
Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών, αφού κέρδισε πολύ εύκολα τους ΣΙΘΩΝΕΣ με 68-22  χθες  το απόγευμα. Αγώνας που δεν χρειάζεται πολλές αναλύσεις χωρίζεται σε 2 κομμάτια. Το πρώτο (έως το 17΄ λεπτό) στο οποίο ο ΑΠΟΛΛΩΝ παρουσιάστηκε πολύ κακός με υποτονική αμυντική διάθεση και άνευρη επίθεση, και το δεύτερο (από το 17΄ έως το τέλος).
Αρχικά με ένα 8-0, βρέθηκε μπροστά με 22-13 στο ημίχρονο, και στην συνέχεια προς τέρψη όλων όσων βρέθηκαν στο γήπεδο, έκανε ένα γεμάτο Β΄ ημίχρονο, με υποδειγματική αμυντική προσήλωση και πίεση που οδήγησε σε πολλά κλεψίματα αλλά και καλά εκτελεσμένα τελειώματα.Παρουσιάστηκε έτσι όπως μπορεί και έτσι όπως θέλουμε να τον βλέπουμε και να τον χαιρόμαστε όλοι. Συγχαρητήρια και αισιοδοξία λοιπόν, αλλά και προσήλωση σωματική και πνευματική για την δύσκολη συνέχεια που έρχεται. ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-8, 22-13, 46-19, 68-22
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(ΚΑΨΑΛΗΣ Ζ.): Δημητριάδου Ι. , Κοτζαϊτση Ε. 7, Τσιανάκα Α. 8, Δανϊηλίδου Α. 12, Τσιανάκα Ε. 2, Κουρτίδου Χ. 12(2), Σιδέρη Φ. 8, Χαϊντάρι Ε.7(1), Καραφουλίδου Α. 8, Γρηγοριάδου Ν. 4, Μαμαλίγκα θ.
Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ ΄΄ΟΙ ΣΙΘΩΝΕΣ΄΄(ΜΙΚΙΤΣ): Κούρα Κ.3, Μαυρίδου Α., Ρέλα Χ. 4, Βρασταμήνου Σ. 8(1), Παρδάλη Α., Κυπριάκη Π. 2, Τσιαμούρα Χ. 5

Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ 68-22 Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ 68-22 Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ 68-22 Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Με εύκολη νίκη συνέχισε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ την δεύτερη ημέρα των προκριματικών -ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ vs Α.Σ. ΣΙΘΩΝΙΑΣ 68-22