Optika Anagnostis ptolemaida Reggia Ptolemida Pizzaria iek voltetors butterflys ptolemaida

18η αγωνιστική : Δάφνη Λεβαίας – Απόλλων Κέλλης 3-0. (βίντεο)

2λ ανάγνωσης
Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης 18η αγωνιστική : Δάφνη Λεβαίας - Απόλλων Κέλλης 3-0. (βίντεο)

Τελικό αποτέλεσμα για την 18η αγωνιστική Δάφνη Λεβαίας – Απόλλων Κέλλης 3-0.
Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν οι Γιάννης Κωνσταντινίδης με απευθείας φάουλ στο 10′, Παρασκευάς Τσακιρίδης με σουτ στο 70′ και Λεωνίδας Γρηγοριάδης στο 75′.
Άλλη μια νίκη για την ομάδα μας στα πιο κρίσιμα σημεία του πρωταθλήματος, όπου σιγά σιγά αρχιζει να ξεκαθαρίζουν οι πρώτες θέσεις.
Εχουν μεινει 4 αγώνες πλέον μέχρι την λήξη των παιχνιδιών.
Έγινε ένας δυνατός αγώνας και από τις 2 πλευρές, με την δικιά μας να υπερέχει στην κατοχή και στις κλασικές ευκαιρίες.
Το πρώτο ημίχρονο με το πρώτο γκολ , η απόδοση των ποδοσφαιριστών μας έπεσε κατακόρυφα με συνέπεια να δώσουμε χώρο στον αντίπαλο, στο 40′ , οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες με απευθείας αποβολή του αμυντικού τους που σταμάτησε αντικανονικά ενώ ήταν σε θέση για γκολ ο Καρασαββίδης.
Στο ξεκίνημα του δευτερου ημιχρόνου, η ομάδα μας μπήκε πιο ζέστη, πιο δυνατά , πίεσε και έφτασε στα επόμενα 2 γκολ , θα μπορούσε το σκορ να ήταν πολύ μεγαλύτερο από το 3-0.
Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μας και την τεχνική διοίκηση, επόμενος αγώνας θα είναι ο Θησέας Πολυποτάμου εκτός έδρας στις 23-4 και ώρα 4μμ