Με το εντυπωσιακό 4-0, στον εκτός έδρας αγώνα της κόντρα στον Ηρακλή Αμπελοκήπων, ξεκίνησε η ΑΕΠ Κοζάνης το μαραθώνιο της Γ’ Εθνικής.

Η νίκη αυτή, επιβεβαίωσε τα καλά αποτελέσματα όλων των μέχρι τώρα φιλικών και όλοι ελπίζουν σε καλή συνέχεια.

Η ομάδα της Κοζάνης, ξεκίνησε με γκολ από τα…αποδυτηρια όταν ο αρχηγός της Σάββας Κοταρίδης στο 3 λεπτό άνοιξε το σκορ.

Στο 22 της αναμέτρησης ο ίδιος παίκτης έγραψε το 0-2 για να κλείσει το ημίχρονο με ένα ακόμα γκολ που σημείωσε το…τανκ της ομάδας, ο Τσέχος Σασινκα.

Λίγο πριν τελειώσει ο αγώνας, ο 16χρονος Βενιαμίν της ομάδας, ο Παπαζήσης, που είχε μπει ακριβώς 10 λεπτά πριν σαν αλλαγή έγραψε το τελικό 0-4.

Μια νίκη που δίνει κουράγιο σε όλη την οικογένεια της ΑΕΠ, να ξεχάσει…την πίκρα του εξοστρακισμού της από τη Σούπερ Λίγκ 2 και να συγκεντρωθεί στους επόμενους της αγώνες.

Να σημειωθεί ότι δεν αγωνίστηκε ο Φράνκο, καθώς για γραφειοκρατικούς λόγους και εμπόδια, δεν του εκδόθηκε ακόμα το δελτίο.

0-4 Παπαζήσης 89′

ΑΕΠ Κοζάνης: Παστορνίκι, Βοριαζίδης, Φωλίνας, Κοτταρίδης, Κανταρτζής, Κωστίκος, Κρίζακ, (87 Κουλούσιας) Χαλάτσης, Τσελεπής (83 Τρομπούκης) Αιχμαλωτίδης (79’ Παπαζήσης) Σασίνκα

Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης ΜΕ ΕΜΦΑΤΙΚΟ ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΝΙΚΗ Η ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΠ ΚΟΖΑΝΗΣ