Σε νέες κινητοποιήσεις προχωρά το Σωματείο Εργαζομένων της Δημοτικής Επιχείρησης Ύδρευσης – Αποχέτευσης Εορδαίας, γιατί δεν έχει συγκληθεί το Διοικητικό Συμβούλιο της Επιχείρησης, το αίτημα κατατέθηκε πριν από έξι μήνες, προκειμένου να συζητηθούν τα προβλήματα που τα μέλη του αντιμετωπίζουν καθημερινά στον εργασιακό τους χώρο και αφορούν στην εύρυθμη λειτουργία της ΔΕΥΑΕ.
Την Δευτέρα 29 Οκτωβρίου το Σωματείο κηρύσσει δίωρη στάση εργασίας, από τις 11 το πρωί έως τη 1 μετά το μεσημέρι, ζητώντας τη συμπαράσταση των πολιτών του Δήμου Εορδαίας στον δίκαιο αγώνα τους, όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, και ταυτόχρονα τους καλούν να ενημερωθούν για τη σοβαρότητα των καταγγελιών τους
ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ
Μαίρη Κεσκιλίδου