Optika Anagnostis ptolemaidaReggia Ptolemida Pizzariaiek voltetorsbutterflys ptolemaida

Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο)

3λ ανάγνωσης

Την ήττα και παράλληλα τον αποκλεισμό από το κύπελλο γνώρισε ο Εορδαϊκός που έχασε στους Γαλατάδες από τον τυπικά γηπεδούχο Απόλλωνα Κρύας Βρύσης με 3-1.

Ο Εορδαϊκός προσπάθησε είχε ευκαιρίες κατάφερε να ισοφαρίσει αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάτι καλύτερο με το “γρήγορο” 2-1 να παίζει σίγουρα καθοριστικό ρόλο.

Οι τυπικά γηπεδούχοι έδειξαν καλά στοιχεία και σε γενικές γραμμές πήρε μια δίκαιη πρόκριση απέναντι στον Εορδαϊκό που σίγουρα θα είναι έτοιμος όταν πρέπει.

φάσεις-γκολ

Στο 20ο λεπτό ο Πλατσιώτας μπήκε στη περιοχή σούταρε και έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» για το 1-0.

Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο) 35

Στο 41ο ο Τζήμας μόνος απέναντι στο Μήτκα σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας του Εορδαϊκού απέκρουσε όπως και στο 45ο σε μακρινό σουτ του Ταουσάνη.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Εορδαϊκός έφτασε κοντά την ισοφάριση αλλά η κεφαλιά του Τσαγκαλίδη από κοντά μετά από σέντρα του Σιδηρόπουλου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας αλλά στο 49ο ο Παπαδόπουλος βγήκε πίσω από την άμυνα έδωσε στον Μ. Χαραλαμπίδη που από κοντά ισογάρισε.

Η απάντηση για τους γηπεδούχους ήρθε πολύ γρήγορα αφού στο 54ο ο Καραμπέλας μπήκε από δεξιά στην περιοχή και πλάσαρε για το 2-1.

Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο) 36

Στο 65ο σουτ του Τζήμα πέρασε ελάχιστα έξω και στο 70ο ο Καράμπελας μπήκε και πάλι στην περιοχή αλλά αυτή τη φορά ο Μήτκας απέκρουσε.

Στις καθυστερήσεις ο Τσερίκου με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Εορδαϊκός έφτασε κοντά την ισοφάριση αλλά η κεφαλιά του Τσαγκαλίδη από κοντά μετά από σέντρα του Σιδηρόπουλου μπλόκαρε ο τερματοφύλακας αλλά στο 49ο ο Παπαδόπουλος βγήκε πίσω από την άμυνα έδωσε στον Μ. Χαραλαμπίδη που από κοντά ισοφάρισε σε 1-1

Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο) 37

Διαιτητής: Τζίκας Φώτης (Ε.Π.Σ. Μακεδονίας)

Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο)
Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο) 38

Α’ Βοηθός: Γιατσίδης Παναγιώτης (Ε.Π.Σ. Μακεδονίας)

Β’ Βοηθός: Κουντούρας Στράτος (Ε.Π.Σ. Μακεδονίας)

Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο) 39

Απόλλων Κρύας Βρύσης (Δημήτρης Βοτάρης) Δομουκτσίδης, Χαβιαρόπουλος, Πλατσιώτας, Ιωσηφίδης, Αλμαλής, Ξανθόπουλος, Γαβριηλίδης (46’Καράμπελας), Χατζηαλεξιάδης (72’Βασιλειάδης), Τζάνη (72′ Τσερίκου), Ταουσάνης, Τζήμας .

Κύπελλο Ελλάδας: “Έπεσε” μαχόμενος ο Εορδαϊκός στην Κρύα Βρύση (βίντεο) 40

Φ.Σ.Εορδαϊκός(Νίκος Κατακαλίδης): Μήτκας, Σιδηρόπουλος, Πυρίτζαους, Πούλιος (76′ Σαββάκης), Σεκουλίδης, Τσεμπερλίδης (65′ Μπαλίτσας), Κοντογουλίδης, Παπαδόπουλος, Καλατσανάς, Μ. Χαραλαμπίδης, Τσαγκαλίδης (65′ Θ. Χαραλαμπίδης)