Το αργότερο την ερχόμενη Τρίτη θα πρέπει να αναμένεται η παράδοση των 60 πρώτων κλινών στο Μποδοσάκειο Νοσοκομείο Πτολεμαΐδας, δωρεά του Πτολεμαϊδιώτη ομογενή, πρόεδρου του Ελληνικού Ινστιτούτου της Αυστρίας professor Ελευθερίου Γρηγοριάδη, ενώ, η δεύτερη αποστολή, με τις υπόλοιπες 50 νοσοκομειακές κλινικές, από την αντίστοιχη δομή του HALL στο Τιρόλο θα μεταφερθούν τον Οκτώβριο του 2017. Τα παραπάνω αναφέρει ο Αντιπεριφερειάρχης Υγείας της ΠΔΜ Σταύρος Γιαννακίδης σημειώνοντας ότι ο κ. Γρηγοριάδης συζητά την προοπτική αδελφοποίησης των δύο Νοσοκομείων με στόχο την πολυεπίπεδη στήριξη του Νοσοκομείου της Πτολεμαΐδας
ΕΡΤ ΚΟΖΑΝΗΣ- ΣΥΝΤΑΞΗ: Μαίρη Κεσκιλίδου
Πως σας φάνηκε το άρθρο;
+1
+1
+1