Optika Anagnostis ptolemaida Reggia Ptolemida Pizzaria iek voltetors butterflys ptolemaida

Τα γκολ από το Εορδαϊκός-Καστοριά (βίντεο)

1λ ανάγνωσης

σόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχτηκαν στο φιλικό προετοιμασίας Εορδαϊκός και Καστοριά, την Κυριακή 13 Αυγούστου στο γήπεδο της Πτολεμαΐδας. Η Καστοριά άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό, με τον Πάλλα να εκτελεί το κερδισμένο κόρνερ των φιλοξενούμενων, η μπάλα θα περάσει από όλους, με τον Τσάνι από κοντά να κάνει το 0-1.

Ο Εορδαϊκός ισοφάρισε στο 20ο λεπτό με πανέμορφο γκολ από τον Τοπάλη, ο οποίος με πανέμορφο σουτ, θα αιφνιδιάσει τον πορτιέρο της Καστοριάς, κάνοντας το 1-1. Στο 65’ η Καστοριά βρήκε τον τρόπο να πάρει εκ νέου το προβάδισμα, με τον Παπουτσίδη να κάνει ωραία κάθετη μπαλιά στον Σαχινίδη, ο οποίος μετά από ατομική ενέργεια θα κάνει την σέντρα με τον Παπαγεωργίου να γράφει με κεφαλιά το 1-2.

Το τελικό 2-2, διαμόρφωσε ο Καλαμάρης, στο 82ο λεπτό, με πολύ όμορφο σουτ.

Πηγή: top-sport.gr