Optika Anagnostis ptolemaida Reggia Ptolemida Pizzaria iek voltetors butterflys ptolemaida

Eορδαϊκός: Πρώτος χαμένος αγώνας – Ο Μαραθώνιας των Μπαράζ για την Άνοδο στην Γ’ Εθνική συνεχίζεται

2λ ανάγνωσης
Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Eορδαϊκός: Πρώτος χαμένος αγώνας - Ο Μαραθώνιας των Μπαράζ για την Άνοδο στην Γ' Εθνική συνεχίζεται
Στο γλιστερό από τις βροχές Δημοτικό Στάδιο ¨Αιμίλιος Θεοφανίδης¨ της Πτολεμαίδας, όπου επικράτησε η δύναμη της τεχνικής, χθες το απόγευμα 28/5/2023, ο “ΕΟΡΔΑΙΚΟΣ” έχασε 0-2 στη σειρά των αγώνων κατάταξης ανόδου για την Γ΄ Εθνική κατηγορία, από την σφριγηλή ομάδα της Α. Ε. Κιλελέρ.
Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, καθάρισε το παιχνίδι η πρωταθλήτρια ομάδα της ΕΠΣ Λάρισας (Πανταζής 36ο λεπτό & Κατσαμάγκας στο 54ο λεπτό), με απώλεια κι άλλων ευκαιριών, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα σε κανένα σημείο του αγώνα από τον αγνώριστο χθες “ΕΟΡΔΑΙΚΟ”.
Τον αγώνα διαιτήτευσε χωρίς καθοριστικά λάθη ο διαιτητής Τζάκας με βοηθούς τους Λαζαρίδη -Κολιπέτρο του Σ. Δ. Μακεδονίας. Κίτρινες κάρτες είδαν οι Βούρτης, Σέχι, Χιμολάρι (Εορδαικού) & Α. Παπαγεωργίου, Μπαρούτας (Κιλελέρ).
Η ομάδα της Πτολεμαίδας έβαλε χθες της “στολή” της κακής εμφάνισης, με αποτέλεσμα η νίκη της ομάδας του Κιλελέρ να θεωρείται δίκαια.
Σε αντίθεση με τους τελευταίους αγώνες οι φίλαθλοί μας, μαζί με τους 100 περίπου φιλοξενούμενους, γέμισαν την μισή κερκίδα του Σταδίου, πιθανότατα λόγω των κακών καιρικών συνθηκών.
Απομένουν ακόμα τρία (3) παιχνίδια, δυο εκτός έδρας (Μετέωρα, Αστ. Σταυρού) και το τελευταίο στην πόλη μας με Μαγνησιακό), στα οποία η ομάδα του “ΕΟΡΔΑΙΚΟΥ” μπορεί και το απέδειξε, πως έχει τη δυνατότητα να κερδίσει πανάξια την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.
Η ομάδα μας πρέπει να ξαναβάλει την “στολή” των καλών εμφανίσεων στα εναπομείναντα τρία παιχνίδια και με την θερμή συμπαράσταση των φιλάθλων της Εορδαίας, να καταφέρει την άνοδο, αγωνιζόμενη από του χρόνου στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας!
Ανεβαίνουν στην Γ΄ Εθνική οι τρεις (3) πρώτες ομάδες
Επόμενο καθοριστικότατο παιχνίδι του “ΕΟΡΔΑΙΚΟΥ” την Τετάρτη 1 Ιουνίου στα Μετέωρα.
Ρεπορτάζ: Μιχάλης Ραμπίδης
Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Eορδαϊκός: Πρώτος χαμένος αγώνας - Ο Μαραθώνιας των Μπαράζ για την Άνοδο στην Γ' Εθνική συνεχίζεται Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Eορδαϊκός: Πρώτος χαμένος αγώνας - Ο Μαραθώνιας των Μπαράζ για την Άνοδο στην Γ' Εθνική συνεχίζεται Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης Eορδαϊκός: Πρώτος χαμένος αγώνας - Ο Μαραθώνιας των Μπαράζ για την Άνοδο στην Γ' Εθνική συνεχίζεται