Δ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ

Eordaialive Team
6λ ανάγνωσης
Δ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ

Δ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Αποτελέσματα αγώνων ΕΠΣ


Μακεδονικός Σιάτιστας και ΑΕ Γραμμοχωρίων «πήραν» τα ντέρμπι στις Ενώσεις Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης και Καστοριάς, αντίστοιχα. Ο Μακεδονικός Σιάτιστας, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης, νίκησε χθες (20.11/2022) εκτός έδρας την ΑΕ Περδίκα με 3-0, ενώ για την 5η αγωνιστική στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Καστοριάς η ΑΕ Γραμμοχωρίων κέρδισε το Σάββατο (19.11.2022) στην Μεσοποταμία την τοπική Αστραπή με 2-1.

 

Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google News

 

Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook

 

Ακολούθησε μας στο Twitter

 

Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube

 

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    ΣΚΟΡ
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 0-3
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 0-1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖ. 2-3
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ 0-3
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ – Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 2-1
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 0-3
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ – Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ 6-2

 

Θέση ΟΜΑΔΑ Βαθμοί
1. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ 18
2. ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ 15
3. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 14
4. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 13
5. ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ 12
6. ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ 11
7. ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 10
8. ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 8
9. Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ 7
10. ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ 6
11. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 4
12. ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ 1
13. Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ – ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ 1
14. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ 0

 

7η  αγωνιστική.

26.11.2022:  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – Γήπεδο: ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ

26.11.2022: ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ- Γήπεδο: Ν. ΝΙΚΟΠΟΛΗΣ

26.11.2022: ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ

26.11.2022: ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ – ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ

26.11.2022: Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ – ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ

26.11.2022: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ

27.11.2022: Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ – ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ – ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ: – Γήπεδο: ΑΙΑΝΗΣ (ΠΑΛΙΟ)

 

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ –Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΚΟΡ
M.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ 5-0
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 2-0
Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 0-3
ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ 0-3αα
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ 2-0
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ 0-1

 

Θέση ΟΜΑΔΑ Βαθμοί
1. Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 9
2. Ιωνικός Βαθυλάκκου 7
3. Ηρακλής Δρεπάνου 6
4. Αναγέννηση Αργίλου 6
5. Βυζαντινός Αετός 6
6. Δαναοί Κοζάνης 6
7. Δάφνη Πολυμύλου 3
8.       Ακρίτες Κοζάνης 3
9. Αναγέννηση Λιβαδερού 1
10. Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 0
11. Μέγας Αλέξανδρος  Λευκοπηγής 0
12. Μακεδονομάχος 0

4η  αγωνιστική

27.11.2022: Μ.ΑΛΕΞ.ΑΡΔΑΣΣΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ

27.11.2022: ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (11.00)

27.11.2022: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ – Μ.ΑΛΕΞ.ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ

26.11.2022: ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ

27.11.2022: ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ – ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣ

27.11.2022: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΠΟΛΥΜΥΛΟΥ

 

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    ΣΚΟΡ
ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ – ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 1-2
ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 0-4
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ – ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 0-2
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ – ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ 2-1
ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ – ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 2-0
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ – ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ 2-0

 

Θέση ΟΜΑΔΑ Βαθμοί
1. ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ 15
2. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 13
3. ΑΣΤΡΑΠΗ 12
4. ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 12
5. ΒΙΤΣΙ 9
6. ΚΟΡΗΣΟΣ 7
7. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 6
8. ΝΤΑΗΛΑΚΗ 3
9. ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ 3
10. ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ 2
11. ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ 2
12. ΚΑΣΤΟΡ 1

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   
ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ
ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗΣ- ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ – ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ

 

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ     ΣΚΟΡ
ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΤΡΟΥ 2-1
 ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ – ΚΡΟΝΟΣ 1-4
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ Β’ 3-2
ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ – ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ 3-1
ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ – ΝΕΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 3-0αα

 

Θέση ΟΜΑΔΑ Βαθμοί
1. ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ 15
2. ΚΡΟΝΟΣ 13
3. ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ 12
4. ΚΩΣΤΑΡΑΖΙ 12
5. ΟΙΝΟΗ 12
6. ΛΕΥΚΗ 6
7. ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ 4
8. ΚΑΣΤΟΡΙΑ Β’ 0
9. ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ 0
10. ΑΓΣΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 0

 

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    
ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
 ΚΡΟΝΟΣ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ Β’
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΤΡΟΥ – ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ
ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ – ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ
ΝΕΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑ –ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ  0-3αα

 

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   ΣΚΟΡ
ΙΤΕΑ ΙΤΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 1-6
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ.ΚΛΕΙΝΩΝ 3-2
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 1-0
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 0-3
Ρεπό: ΜΕΛΙΤΕΥΣ ΜΕΛΙΤΗΣ

 

Θέση ΟΜΑΔΑ Βαθμοί
1. Ερμής Αμυνταίου 9
2. Απόλλων Αμμοχωρίου 9
3. Μελιτέας Μελίτης* 6
4. Ιτιά Ιτέας 3
5. Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας 3
6. ΠΑΣ Φλώρινα 3
7. Ελπίδες Φλώρινας  * 3
8. Ατρόμητος Κάτω Κλεινών 0
9. Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος* 0

 

4η αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος – Απόλλων Αμμοχωρίου

Ελπίδες Φλώρινας – Μελιτέας Μελίτης

Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας – Ιτιά Ιτιάς

Ατρόμητος Κάτω Κλεινών – ΠΑΣ Φλώρινας

Ρεπό :Ερμής Αμυνταίου

 

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΣΚΟΡ
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΕΤΟΥ 3-0
ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ – ΔΟΞΑ ΜΑΝΙΑΚΙΟΥ 3-1
ΤΡΟΠΑΙΟΦΟΡΟΣ ΤΡΟΠΑΙΟΥΧΟΥ – Μ.ΑΛ. ΠΕΛΑΡΓΟΥ 5-3
ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ – Α.Σ. ΞΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ 3-4
Ρεπό: ΕΥΞΕΙΝΟΣ ΛΕΣΧΗ

 

Θέση ΟΜΑΔΑ Βαθμοί
1. Άρης Λόφων 9
2. Μέγας Αλέξανδρος Αετού 6
3. Ακρίτας Αχλάδας 6
4. Α.Σ. Ξινό Νερό 6
5. Εύξεινος Λέσχη Φλώρινας* 3
6. Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού* 3
7. Τροπαιοφόρος Τροπαιούχου * 3
8. Δόξα Μανιακίου 0
9. Αίας Αμμοχωρίου 0

 

4η αγωνιστική

Ξινό Νερό – Άρης Λόφων

Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού – Εύξεινος Λέσχη Φλώρινας (26/11)

Δόξα Μανιακίου – Αίας Αμμοχωρίου (26/11)

Τροπαιοφόρος Τροπαιούχου – Ακρίτας Αχλάδας

Ρεπό Μέγας Αλέξανδρος Αετού.

 

 

 

 

ertnews.gr

Μοιραστείτε αυτό το άρθρο
Αφήστε ένα σχόλιο

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Ανακοίνωση

Το Eordaialive πραγματοποιεί εργασίες συντήρησης, ωστόσο μέχρι αυτή η διαδικασία να ολοκληρωθεί, σας δίνετε η δυνατότητα να διαβάζετε τα παλαιότερα μας άρθρα .Σύντομα θα είμαστε και πάλι κοντά σας!