Optika Anagnostis ptolemaida Reggia Ptolemida Pizzaria iek voltetors butterflys ptolemaida

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 8ου ΡΥΜΝΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 16ΧΙΛ 2016 30ου ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ ΚΑΙ 5ΟΥ ΑΓΩΝΑ ΒΕΡΜΙΟΥ

2λ ανάγνωσης
Eordaialive.com - Τα Νέα της Πτολεμαΐδας, Εορδαίας, Κοζάνης ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 8ου ΡΥΜΝΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ 16ΧΙΛ 2016 30ου ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ ΚΑΙ 5ΟΥ ΑΓΩΝΑ ΒΕΡΜΙΟΥ

Με πολύ καλές εμφανίσεις και πρωτιές συμμετείχαν τα μέλη του ΣΔΟ Εορδαίας σε διάφορους αγώνες που έγιναν την Κυριακή στις 4-9-2016. Έτσι λοιπόν στον αγώνα του Ρυμνίου των 16χιλ στην Κοζάνη πήραν μέρος 100 αθλητές από διάφορα μέρη της Ελλάδας και πρώτος νικητής ήταν ο Δημήτριος Κουτσουμπίδης του ΣΔΟ Εορδαίας με χρόνο 59:37.Οι κλιματολογικές συνθήκες που επικρατούσαν δεν ήταν με το μέρος των αθλητών αφού η ζέστη έκανε αισθητή την παρουσία της ,ωστόσο οι επιδόσεις που σημειώθηκαν ήταν αρκετά αξιόλογες. Τον σύλλογο επίσης εκπροσώπησαν άλλα έξι μέλη του καταλαμβάνοντας καλές θέσεις στην γενική κατάταξη.

71ος) Λάζαρος Μάγκου 1:38:00

Στο πανέμορφο άλσος του Αγίου Νικολάου στην Νάουσα έγινε ο 5ος Ημιμαραθώνιος Βερμίου όπου και πήραν μέρος 90 δρομείς.Ο Πέτρος Μιχαηλίδης του ΣΔΟ Εορδαίας ήταν ο νικητής του αγώνα των 10χιλ ανάμεσα σε 39 δρομείς με χρόνο 49:42.Στον αγώνα των 17χιλ ο Γιώργος Καμπούρης κατέλαβε την 14η θέση με χρόνο2:02:50 και ο Δημητριάδης Κώστας ήταν 17ος με χρόνο 2:08:37.Ο Τρύφων Σίσκος έτρεξε στα 23χιλ και έκανε χρόνο2:42:37. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους!!!

Την Κυριακή επίσης διεξήχθη ο 30ος Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου με μεγάλη συμμετοχή από δρομείς αφού τρέξανε 360 αθλητές. Ο ΣΔΟ Εορδαίας εκπροσωπήθηκε από 6 δρομείς με τον Παναγιώτη Κοτσελίδη να τερματίζει στην 97η θέση με χρόνο 6:28:41 ,102ος ο Γρηγόρης Κοτσίδης με χρόνο 6:30:27 ,215ος ο Δημήτρης Μητρούλης με χρόνο 7:43:22, 238ος ο Παναγιώτης φιλίππου με χρόνο 8:03:28, 341ος ο Δαλακιούρης Γιώργος και 346ος ο Φώτης Πράπας.