Optika Anagnostis ptolemaida Reggia Ptolemida Pizzaria iek voltetors butterflys ptolemaida

ΤΟ…ΤΑΝΚΣ ΣΑΣΙΝΚΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΠ ΜΕ ΤΡΙΑ ΤΕΡΜΑΤΑ

1λ ανάγνωσης

Ο Σασινκα, το βαρύ μας πυροβολικό, ήταν σήμερα ο πρωταγωνιστής του αγώνα της ΑΕΠ Κοζάνης με αντίπαλο την Θύελλα Σαρακηνών.

Με τρία παλικαρίσια τέρματα, ο θηριώδης μας Τσέχος, με ύψος 196 εκατοστά, ήταν ασυγκράτητος σημειώνοντας και τα 3 τέρματα της νίκης μας με 3-1.

Σε ένα νευρικό παιχνίδι, ο Σασινκα άνοιξε το σκορ στο 37′ και 8 λεπτά αργότερα, λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο έκανε το 2-0.

Ο αντίπαλος, μείωσε με τον Ιωάννου στο 53′, κάνοντας το σκορ 2-1, όμως η ΑΕΠ είχε τον γιγαντόσωμο Τσέχο που στο 69′ παλι με δικό του τέρμα έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας.

Ήταν η τρίτη μας συνεχής επιτυχία και το πρώτο παίχνιδι στην έδρα μας.

Η ομάδα μας, χωρίς να παίξει σπουδαίο ποδόσφαιρο, άρεσε πολύ διότι έδειξε ότι ήθελε τη νίκη πάση θυσία.

Όλοι οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν, για μια ακόμα φορά, ότι είναι μια γροθιά και διαθέτουν το DNA του νικητή.